Meniu

10years

iki 10 metų garantija

consulting

Nemokama konsultacija

hands

Viskas iš vienų rankų



water-drop

Palikite visus rūpesčius mums

Geoterminis šildymas – ekologiškas, patogus, taupus ir ilgaamžis būdas palaikyti norimą temperatūrą savo namuose. Žemė yra natūralus, iki šiol neišnaudotas energijos šaltinis, kuris gali žiemą šildyti, vasarą šaldyti Jūsų namus ir visus metus tiekti karštą vandenį.  

Turime beveik dešimties metų patirtį šioje srityje. Per metus mes išgręžiame nuo 15 iki 20 tūkst. metrų geoterminių gręžinių visoje Lietuvoje. 

Mes nuolat keliame savo darbuotojų kvalifikaciją, ieškome inovatyvių, kliento poreikius išpildančių sprendimų, griežtai laikomės numatytų grafikų ir tvarkos, todėl mūsų darbo kokybe džiaugiasi tiek didelės verslo įmonės, kaip kad “Panevėžio statybų trestas”, tiek individualūs užsakovai.  

Mes galime pasiūlyti abu žemė-vanduo sistemos šildymo tipus – tai vertikalus geoterminis šildymas arba horizontalus geoterminis šildymas. Taip pat vykdome oras-oras, oras-vanduo šilumos sistemų montavimo darbus.

Svarbiausia – mes galime atlikti visus darbus nuo projekto ir dokumentų parengimo iki gręžinių, inžinerinių sistemų sutvarkymo, katilinės pajungimo bei aplinkos sutvarkymo. Nieko nėra brangesnio pasaulyje už laiką ir sveikatą, tad patikėkite visus rūpesčius mums ir mūsų kvalifikuotiems specialistams, kurie garantuoja visų darbų kokybę.

Patogiai ir greitai galite atsiskaityti už atliktas paslaugas išsimokėtinai. Plačiau – skyrelyje „Finansavimas“.

Nemokama konsultacija


once-click

Nuo ko pradėti

Tiesiog susisiekite su mumis ir pasakykite Jūsų objekto vietą bei poreikius. Visa kita – mūsų rūpestis. Atsižvelgiant į statinio projektą mes nemokamai kelių dienų bėgyje paskaičiuosime reikalingą pastato šilumos poreikį, pagal tai parinksime šilumos šaltinio galią, geoterminių gręžinių metražą. Taip pat pagal Lietuvos geologinės tarnybos duomenų bazę patikrinsime vietovės, kurioje yra objektas, geologines sąlygas, ir galiausiai – pasiūlysime reikiamą gręžinių kiekį bei gylius. Jums tai nieko nekainuos, bet galėsite tiksliau planuoti savo išlaidas ir susidėlioti darbų grafiką. Taip, tai labai paprasta.

Nemokama konsultacija


dok

Dokumentacijos paruošimas

Dokumentų tvarkymas – laiko reikalaujantis ir nuobodus darbas, bet mes Jums padėsime ar net atliksime už Jus visų dokumentų derinimus.

Būtini dokumentai:

  1. Topografinė sklypo nuotrauka (nesenesnė nei 1 metai) – Mūsų partneriai gali padaryti topografinę nuotrauką.
  2. Nekilnojamojo turto registrų centro pažyma (žemės sklypo, pastato) – Galite užsisakyti internetu.
  3. Statybos leidimas.
  4. Žemės sklypo planas.
  5. Pastato šildymo techninis projektas su parinktu šilumos siurblio galingumu ir gręžinių kiekiu bei metražu – Mūsų specialistai gali parengti

Nemokama konsultacija


smėlio laikrodis

Kiek trunka darbai

Pagrindiniai darbų etapai:

  • Projektavimo darbai – 1-2 savaitės
  • Geoterminių gręžinių įrengimas (lauko darbai) – 2-3 dienos
  • Geoterminių gręžinių suvedimas į katilinę – 1 diena
  • Pastato šildymo sistemos įrengimo darbai – 3-4 dienos
  • Katilinės montavimas – 3-4 dienos

Mes esame atsakinga, sertifuokuota įmonė ir atlikę darbus klientui pateiksime geoterminio gręžinio pasą, taip pat kitus dokumentus (medžiagų sertifikacijas, garantinius raštus ir t.t.).

SVARBU: mes griežtai laikomės grafiko ir atliekame darbus per numatytą laiką. Taip pat svarbu žinoti, kad mes galime gręžinius gręžti ir žiemą, kol lauko temperatūra ne žemesnė nei -5 laipsniai pagal Celsijų.

Nemokama konsultacija


kainos etiketė

Kiek kainuoja geoterminis šildymas

Geoterminio šildymo įrengimo kaina priklauso nuo pastato ploto, jo energetinės klasės ir sklypo geologinių sąlygų. Artimu metu šiame puslapyje rasite skaičiuoklę, ir galėsite kainą pasiskaičiuoti patys. O kol ruošiame skaičiuoklę, užpildykite šią užklausos formą, mūsų vadybininkas paskaičiuos ir atsiųs jums preliminarią kainą.

Patogiai ir greitai galite atsiskaityti už atliktas paslaugas išsimokėtinai. Plačiau – skyrelyje „Finansavimas“.

Sužinokite tikslią kainą


smėlio laikrodis

Kokia garantija taikoma

Darbams taikomi Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatyti Darbų kokybės garantiniai terminai (paslėptiems darbams 10 metų). Sumontuotai įrangai ir sunaudotoms medžiagoms taikomas jų gamintojo nustatytas garantinis laikotarpis. Net ir pasibaigus garantiniam laikotarpiui mes nepaliekame klientų vienų su iškilusiomis problemomis – mes suteikiame  pogarantinį aptarnavimą ir mūsų specialistai visada pasiruošę Jums padėti.

Nemokama konsultacija


skriesuvas

Techninė informacija

Žemė-vanduo sistema – sklype įrengiamas natūralios šilumos rinktuvas – kolektorius, kuris iš žemės surinktą šilumą perduoda šilumos siurbliui. Kadangi šiluma imama iš aplinkos, eksploatacija yra nebrangi, o elektros energija yra naudojama tiktai šilumos surinkimo ir perdavimo procesui palaikyti. Egzistuoja du žemė-vanduo sistemos tipai:

  1. Horizontalus – naudojama 1,2–1,5 m gylyje susikaupusi saulės energija, kurią surenka ir perneša vanduo. Klojant tokį kolektorių į žemę yra užkasamas PE tipo vamzdis, kuriame cirkuliuoja neužšąlantis skystis. Šį skystį žemėje esanti energija sušildo keliais laipsniais ir jis šią šilumą atiduoda katilui, kuris sukaupęs ją paskirsto po būstą. Paprastai vamzdžiui reikia 400–800 kv. m ploto sklypo. Iš paviršinio dirvos sluoksnio absorbuojama šiluma nedaro jokio poveikio augalijai ir aplinkai. Vis dėlto tokio kolektoriaus nerekomenduojama naudoti jeigu norite, kad šilumos siurblys vasara pasyviai vėsintų jūsų patalpas.
  2. Vertikalus – tai geriausias ir optimaliausias pasirinkimas, ypač, jei Jūsų sklypas yra mažas ar reljefas neleidžia įrengti horizontalaus kolektoriaus bei jeigu vasarą norite vėsinti patalpas. Įsirengus vertikalų geoterminį šildymą Jums nereiks kondicionieriaus. Sklype išgręžiamas gręžinys, į kurį yra įleidžiamas PE tipo vamzdis. Gręžiniai yra daromi iki 120 m gylio. Kadangi žemės temperatūra nuo 18 m gylio stabilizuojasi ties 10 laipsnių pagal Celsijų, toks kolektorius Jums garantuoja pastovų natūralios energijos šaltinį.

Oras-vanduo šilumos siurbliai ima nieko nekainuojančią šilumos energiją tiesiogiai iš oro. Pagrindinis šio tipo šildymo privalumas – labai patogus įrengimas, nereikia atlikti kasimo darbų, neatima daug vietos bei negadina sutvarkyto gerbūvio. Šilumos siurblys yra montuojamas lauke arba namo viduje. Tačiau gali varginti siurblio skleidžiamas garsas. Taip pat esant ekstremalioms temperatūroms didėja elektros energijos sąnaudos.


klaustukas

D.U.K.

Koks yra geoterminio šildymo pranašumas prieš tradicinius šildymo metodus?

Tai vienintelė šildymo sistema mūsų klimato juostoje, kuri neturi jokio šalutinio poveikio nei aplinkai, nei žmogui. Tai yra ekologiškas, atsinaujinantis ir ilgaamžis šildymo būdas, kurį galima įsirengti bet kurioje Lietuvos vietoje. Taip pat svarbu – šildymo sistemos valdymas yra patogus ir paprastas.

Kodėl verta rinktis vertikalųjį geoterminį šildymą?

Geoterminiam šildymui naudojami horizantalieji arba vertikalieji kolektoriai. Vertikalieji kolektoriai yra įrengiami giluminiuose vandens gręžiniuose. Didžioji dalis tokio kolektoriaus yra stabilios temperatūros zonoje (giliai po žeme), todėl yra efektyvesni už horizontaliuosius kolektorius, kurie klojami žemės paviršiuje.

Gręžiniui įrengti nereikalingas didelis plotas ir nereikia perkasti viso turimo sklypo ar kiemo. Jei sklypas yra mažas, arba reljefas neleidžia įrengti kitokio kolektoriaus, gręžinys (vertikalus geoterminis kolektorius) yra vienintelė išeitis, norintiems įsirengti geoterminį šildymą.

Tas pats šilumos siurblys ne tik šildo patalpas ir vandenį, bet vasara gali ir vėsinti patalpas, todėl nereikia atskirai įrenginėti kondicionavimo sistemos.

Kokios geoterminio šildymo sistemos sąnaudos?

Tai labai mažos energijos sąnaudos, kurios pasiekiamos, keliant GHP sistemos naudingumo koeficientą (nuo 300 proc. iki 700 proc.). Iš 1kW sunaudotos elektros energijos galima gauti 3-7 kW šilumos energijos arba 15-25 kW šaldymo energijos. Geoterminio šildymo sistemos pasižymi ilgaamžiškumu ir patvarumu, nes yra naudojamas minimalus judamųjų dalių ir mechanizmų kiekis. Be to, nėra jokių išorinių valdymo mechanizmų. Todėl be ypatingos priežiūros sistema tarnaus Jums 25-50 metų.

Kada geriausia pradėti geoterminio šildymo įrengimo darbus?

Apie geoterminį šildymą reikia pradėti galvoti dar objekto projektavimo stadijoje, nes tuomet galima išvengti projektavimo klaidų, priimti teisingus pastato konstruktyvinius sprendimus (apšiltinimo storiai bei medžiagos, langų dydžiai ir pan.) ir taip sutaupyti ženklią sumą.

Jeigu vis dėlto pastatas jau pastatytas, tuomet geriausia įsirengti geoterminius gręžinius tuomet, kai dar nesutvarkytas sklypo gerbūvis. Kita vertus, mes darbus atliekame taip, kad kuo mažiau padarytume žalos Jūsų gerbūviui, t.y. technikos privažiavimo prie darbo vietos kelią padengiame specialiais skydais. Taip pat techniką galime įkelti kranu, esant poreikiui, galime išardyti trinkeles ir vėl jas sudėti.

Kalbant apie metų laiką – mums didžioji dalis metų Lietuvoje yra palankūs darbui. Gręžinius vykdome, kai temperatūra yra ne žemesnė nei -5 laipsniai pagal Celsijų.

Ruošiuosi pakeisti esamą šildymo sistemą į geoterminį šildymą – į ką atkreipti dėmesį?

Jeigu keičiama esama šildymo sistema į geoterminį šildymą, tuomet reikia labai tiksliai įsivertinti namo šilumos varžą ir poreikį, esamos sistemos techninę būklę ir šildymo prietaisų galingumus, įsitikinti, ar pakanka elektros galingumo šilumos siurbliui. Mūsų specialistai gali apskaičiuoti tiek šilumos poreikį, tiek atlikti kitus, šiuo atveju būtinus darbus.

Kokios dažniausios klaidos įrenginėjant geoterminį?

Dažnai žmonės kreipiasi į rangovus, kurie neturi būtinų veiklos sertifikatų, reikiamos kvalifikacijos specialistų ar net patirties šioje srityje. Galbūt, tokie ragovai ir siūlo mažesnes kainas, bet po to ne vienam klientui tenka gailėtis ar mokėti dvigubai, nes paskaičiuojamas per mažas geoterminių gręžinių metražas ir tuomet nesukaupiama tiek šilumos, kiek reikėtų būstui apšildyti.

Taip pat dažnai netinkamai paskaičiuojamas pastato šilumos poreikis ar parenkamas netinkamos galios šilumos siurblys. Dar viena rimta klaida – kai kurie rangovai, norėdami sutaupyti, geoterminių gręžinių gręžskylę užpildo ne specialiu vandeniui mažai laidžiu skiediniu (gręžskylės užpildu). Šis specialus užpilas turi užtikrinti atskirų vandeningų sluoksnių izoliavimą ir apsaugą nuo požeminio vandens pratekėjimo iš vieno vandeningo sluoksnio į kitą bei gerus šiluminės energijos mainus tarp žemės gelmių ir šilumokaičiu cirkuliuojančio šilumnešio.

Labai svarbu, kad pats šilumnešis būtų pagamintas iš savaime degraduojančių bei aplinkai draugiškų medžiagų, nes tiesioginio patekimo į požeminius vandeningus sluoksnius atveju jis neturi kelti neigiamo poveikio požeminio vandens kokybei ir aplinkai.