Meniu

10years

iki 10 metų garantija

consulting

Nemokama konsultacija

hands

Viskas iš vienų rankų


water-drop

Palikite visus rūpesčius mums

Mes žinome, kad bet kokie statybos darbai sukelia aibes rūpesčių ir stresą. Palikit tai mums. Beveik dešimtmetis patirties, maždaug pusė tūkstančio vandens gręžinių per metus ir nuolat didėjantis užsakymų skaičius įrodo, kad klientai visoje Lietuvoje pasitiki mūsų įgūdžiais ir darbo kokybe.

Mes galime ne tik išgręžti gręžinį, kurio gylis gali siekti iki 200 m, palyginimui – Gedimino kalno aukštis nesiekia net 50 m. Dar daugiau – mes taip pat galime suderinti visus gręžinio dokumentus, įrengti vidaus tinklus ir sutvarkyti aplinką.

T.y. mes darome viską nuo A iki Ž ir Jums nereikės gaišti savo brangaus laiko varstant įstaigų kabinetų duris ar ieškant kitų rangovų, kurie atliktų papildomus darbus.  

Pakanka vieno ar dviejų mūsų specialisto vizitų Jūsų sklype ir per 1-2 dienas Jūs turite gręžinį, iš kurio teka gėlas vanduo iš Lietuvos žemės gelmių. Taip, tai gali būti taip paprasta.

Nemokama konsultacija


once-click

Nuo ko pradėti

Tiesiog susisiekite su mumis ir pasakykite norimo gręžinio vietą. Mes turime didelę patirtį ir galimybę naudotis Lietuvos geologinės tarnybos Žemės gelmių registro duomenų baze, todėl iškart galime įvertinti preliminarų jūsų gręžinio gylį, geologines sąlygas ir kainą. Jums tai nieko nekainuos, bet jūs galėsite tiksliau planuoti savo išlaidų biudžetą bei susidaryti darbų grafiką, o svarbiausia – žinosite preliminarų gręžinio gylį. Informaciją apie šalia esančius gręžinius galite pasitikrinti ir Jūs, Lietuvos geologijos tarnybos puslapyje (skiltyje „Žemės gelmių registras“).

Nemokama konsultacija


dok

Dokumentacijos paruošimas

Kaip ir vykdant bet kokius rimtesnius statybos darbus reikalingas projektas. Jei neturite vandens gręžinio projekto, mes galime atlikti projektavimo darbus. Tai šiek tiek užtruks, bet neišsigąskite – mes visada Jums padėsime ir viską sutvarkysime už Jus.

Būtini dokumentai:

 1. Topografinė nuotrauka (ne senesnė nei vienerių metų) – Mūsų partneriai gali padaryti topografinę nuotrauką.
 2. Savivaldybės raštas leidžiantis projektuoti/įsirengti gręžinį – Galime atstovauti Jus savivaldybėje.
 3. Nekilnojamo turto Registrų centro žemės sklypo (ir pastato jei yra) išrašas – Galite užsisakyti internetu.
 4. Sklypo planas.
 5. Statybos leidimas (jei jis jau yra gautas).

Nemokama konsultacija


smėlio laikrodis

Kiek trunka darbai

 • Gręžinio projekto parengimas trunka 1 savaitę.
 • Dokumentų, darbų leidimų tvarkymas valstybinėse institucijose gali užtrukti iki 1 mėnesio.
 • Gręžimo darbai – 1-2 dienas (darbų trukmę gali įtakoti geologinės sąlygos).
 • 1-2 dienas trunka vandens privedimas prie vidaus tinklų, aplinkos sutvarkymas.

SVARBU: mes griežtai laikomės grafiko ir atliekame darbus per numatytą laiką. Taip pat svarbu žinoti, kad mes galime gręžinius gręžti ir žiemą, kol lauko temperatūra ne žemesnė nei -5 laipsniai pagal Celsijų.

Nemokama konsultacija


kainos etiketė

Gręžinio kaina

 1. Standartinio gręžinio (skirto buitiniam vartojimui iki 5 m3/h vandens našumo) vieno metro kaina nuo 35 eurų (plius PVM).
 2. Specialus pasiūlymas  – iki gegužės 31 d. vieno metro kaina nuo 32 eurų (plius PVM).
  *kaina galioja Vilniuje ir Vilniaus rajone. Kaina taip pat gali keistis esant sudėtingoms geologinėms sąlygoms.
 3. Gręžinio gylį ir kartu darbų kainą galime preliminariai įvertinti naudodamiesi Lietuvos geologijos tarnybos Žemės gelmių registrų duomenimis pagal Jūsų objekto adresą ar LKS koordinates.
 4. Be paties gręžinio, jums dar reikės siurblio ir kitos vandens tiekimo įrangos.
 5. Galutinę kainą pateikiame po objekto apžiūros.

Patogiai ir greitai galite atsiskaityti už atliktas paslaugas išsimokėtinai. Plačiau – skyrelyje „Finansavimas“.

Į vieno metro kainą jau įskaičiuota:

 • žvalgybinis gręžimas,
 • geofiziniai tyrimai,
 • eksploatacinio gręžinio įrengimas PVC vamzdžiais,
 • vandeningo horizonto izoliavimas.

Į vieno metro kainą neįskaičiuota:

 • vandens cheminė analizė,
 • gręžinio pasas,
 • vandens siurblys,
 • kita vandens tiekimo įranga.

Siurblys, įranga ir montavimas kainuos papildomai nuo 1400 Eur (plius PVM). Plačiau – skyrelyje „Vandens tiekimo sistemos“

Patogiai ir greitai galite atsiskaityti už atliktas paslaugas išsimokėtinai. Plačiau – skyrelyje „Finansavimas“.

Sužinokite tikslią kainą


šluota

Mums rūpi Jūsų aplinka

Mes atsakingai žiūrime į mūsų klientų aplinką, todėl imamės visų priemonių, kad kuo mažiau pakenktumėme ir išsaugotume esamą tvarką. Mes galime privažiavimą technikai prie gręžinio padengti specialiais skydais, kurie apsaugos Jūsų būsto aplinką. Taip pat techniką galime įkelti kranu, jei nėra privažiavimo galimybės. Klientui pageidaujant, galime išardyt ir surinkti tvorą ar išrinkti bei vėl sukloti trinkeles, jeigu tai trukdo atlikti numatytus darbus.


lapas

Turite gręžinį, kas toliau

Atlikus gręžimo darbus ir klientui pageidaujant mes galime sutvarkyti visą vidaus inžineriją bei įrengti nuotekų sistemą, sutvarkyti gerbūvį. Taip pat pateiksime vandens cheminės sudėties rodiklių analizės rezultatų protokolą (požeminis vanduo kasdieniniam vartojimui turi atitikti higienos normas HN 24 : 2003). 

Klientui bus išduotas Gręžinio pasas, užregistruotas Lietuvos Geologijos Tarnyboje – tai dokumentas, įteisinantis Jus, kaip gręžinio savininką. 

Visiems paslėptiems darbams teikiame 10 metų garantiją. Sumontuotai įrangai ir naudotoms medžiagoms taikomas jų gamintojo nustatytas garantinis laikotarpis.  Be to, mes ir toliau rūpinamės savo klientais bei suteikiame pogarantinį servisą.


skriesuvas

Techninė informacija

Vandens gręžinių tipai

Gręžiniai būna kelių tipų: nespūdiniai arba mažai spūdiniai (pragręžti į viršutinius vandeninguosius sluoksnius) ir spūdiniai arba kitaip arteziniai.

Nespūdiniai gręžiniai (dažniausia iki 30 m gylio) skirti patenkinti nedidelius namų ūkio poreikius.

Spūdiniai (arteziniai) gręžiniai gali būti iki kelių šimtų metrų gylio. Jie pasiekia giluminį vandenį, kuris yra kur kas švaresnis nei gruntinis ir jo kokybė beveik nepriklauso nuo išorinių veiksnių. Mat vandenį nuo taršos apsaugo storas grunto sluoksnis. Dar geresnė situacija – jei viršuje yra gruntinius vandenis lėtai filtruojanti ir laikanti vandenspara. Gerai įrengtas artezinis gręžinys gali tarnauti net iki 50 metų. Didesnis ir jų našumas, kuris gali siekti iki 100 m3/val.

Vandens gręžinio pagrindinės dalys

 • Vandens priėmimas. Šioje dalyje dažniausiai įtaisomas filtras – tai apsauga, neleidžianti smėliui ir žvyrui patekti į gręžinį, bet puikiai praleidžianti vandenį (filtrai būna dviejų rūšių – plyšeliniai ir tinkleliniai). Plyšeliniai filtrai, palyginus su tinkleliniais filtrais, įgalina dvigubai didesnį vandens debitą ir padidina gręžinio ilgaamžiškumą.
 • Viršfiltrinis vamzdis, prie kurio tvirtinamas filtras. Šiuo vamzdžiu pumpuojamas vanduo kyla į viršų.
 • Sėsdintuvas, kuriame nusėda įvairios dalelės.
 • Gręžinio sienelėms sutvirtinti gręžimo metu dažniausiai naudojamas molio skiedinys.
 • Filtrinė kolona apipilama frakcionuotu 2-3 mm frakcijos žvyru. Jis sulaiko smėlio daleles nuo patekimo į gręžinį ar filtro užkimšimo.
 • Išgręžus gręžinį vykdomas (iš)atpumpavimas 2 parų laikotarpyje ir nustatomi pagrindiniai gręžinio hidrodinaminiai parametrai: statinis ir dinaminis lygiai, debitas bei paimami vandens pavyzdžiai cheminei vandens analizei.

Polivinilchlorido (PVC) vamzdžiai

Mes naudojame tik vandens gręžiniams įrengti skirtus vamzdžius. PVC vamzdžiai, kurie naudojami gręžinių sienelių tvirtinimui, apsauginėms kolonoms ir filtrams  užtikrina, kad vanduo yra švarus ir ekologiškas, nes papildomai negauna geležies. Šie vamzdžiai yra atsparūs korozijai, nedaug sveria ir lengvai apdirbami, bet pakankamai tvirti ir ilgaamžiai. Iki 100 m gylio naudojami PN10 slėgio klasės, nuo 100 m iki 150 m gylio – PN16 slėgio klasės ir nuo 150 m gylio – PN25 slėgio klasės.


klaustukas

D.U.K.

Kokios dažniausios klaidos gręžiant gręžinį?

Dažnai pasirenkant gręžinio projektavimo ir įrengimo rangovą pagrindiniu kriterijumi tampa kaina. Tačiau tai klaidinga strategija, nes ne tik rizikuojate susidurti su reikiamų įgūdžių ir kvalifikacijos neturinčiais asmenimis, bet ir pakenkti savo bei savo artimųjų sveikatai. Juk geras vanduo – gyvybiškai svarbus mūsų organizmui.

Gręžinio darbus atliekanti įmonė privalo turėti leidimą vykdyti gręžimo darbus, joje turi dirbti hidrogeologai inžinieriai. Ji taip pat turi atlikti projektavimo, projekto derinimo darbus, atsižvelgiant į sanitarinių zonų ir technologinius reikalavimus. Todėl prieš pasirenkant įmonę rekomenduojame pasidomėti ankstesniais įmonės darbais, turimais leidimais ir pan. Šią informaciją galima gauti Lietuvos geologijos tarnyboje ir Geologijos įmonių asociacijoje.

Kalbant apie technologines klaidas, visų pirma nuo paviršinės taršos turi būti apsaugotos gręžinio žiotys: nekokybiškai atlikus darbus, dažnai nutinka taip, kad purvinas paviršinis vanduo patenka tiesiai į gręžinį. Jeigu gręžinys įrengtas netinkamai, neteisingai izoliuoti vandeningi horizontalai, netinkamai parinktas filtras, dalis filtro įrengta molingose uolienose, ilgainiui gali kilti problemų. Gręžinyje gali padaugėti smėlio arba molio nuosėdų, dėl to gali užsikimšti filtras ir sumažėti vandens debitas.   

Be to, dažnai mažinant gręžinio įrengimo kaštus naudojami abejotinos kokybės vamzdžiai, skirti ne vandens gręžinio įrengimui ir yra netinkamos slėgio klasės, arba naudojami mažesnio negu DN125 mm diametro vamzdžiai. Įrengus gręžinį mažo diametro vamzdžiais apribojamas vandens siurblių pasirinkimas.

Kodėl turėčiau rinktis gręžinį, o ne šulinį?

Į šulinį surenkamas vanduo iš gruntinių ir paviršinių vandens šaltinių, todėl šulinio vandenyje dažnai pasitaiko nitritų, nitratų ir kitokių teršalų. Ypač dažnai tai nutinka tankiau apgyvendintose vietovėse, kai pavyzdžiui, netoli šulinio yra įrengta kaimyno nuotėkų sistema. Taip pat didelę įtaką šulinio vandens kokybei daro ūkininkų dirbami laukai, kai visos jų naudojamos trąšos turi galimybę patekti į šulinio vandenį. Giliau esantis gręžinio vanduo yra labiau apsaugotas nuo šių pavojų ir paviršinės taršos tikimybė yra minimali.

Be to, šulinio vandens debitas yra nedidelis ir sunkiai patenkina didesnius vartotojo poreikius. Šulinys reikalauja ir daugiau priežiūros (dumblo valymas ir pan.). Taip pat šulinio vandens lygis labai priklausomas nuo atmosferos poveikio ir yra didelė tikimybė, kad vanduo ten gali visiškai išsekti.

Kaip galėčiau patikrinti gręžinio gylį, kad manęs neapgautų darbininkai?

Visų pirma, nereikėtų rinktis nepagrįstai mažą kainą siūlančių rangovų. Mažiausią kainą deklaruojantys rangovai dažniausiai išgręžia daugiau metrų negu reikia.

Mes įrengdami vandens gręžinį atliekame geofizinius tyrimus (elektrokarotažą), pagal kurį nustatome kokiame gylyje ir kokio dydžio yra vandeningi sluoksniai. Tad iš šios ataskaitos Jūs galite pasitikrinti, ar tinkamame gylyje įrengtas vandens gręžinys.

Mes vadovaujamės sąžiningo ir atsakingo bendradarbiavimo su klientais principu ir žinome, kad geriausia mūsų reklama ir įvertinimas – tai laimingas klientas. Be to, mes pateikiame preliminarų skaičiavimą pagal oficialią visos Lietuvos geologijos tarnybos Žemės gelmių registro duomenų bazę, kurioje nurodytas gręžinio gylis atitiks realų gylį, galbūt, tik su nedidele paklaida.   

Naudokitės patyrusių ir gerų atsiliepimų sulaukusių įmonių paslaugomis. Gręžinio įrengimo darbus atliekanti įmonė privalo turėti leidimą vykdyti gręžinio gręžimo darbus. Nei viena patyrusi ir rimta įmonė nesiims rizikuoti ir apgaudinėti klientą dėl kelių dešimčių eurų. Juk ji gali susigadinti savo vardą ar dar blogiau – bus priversta nutraukti savo veiklą.

Kiek metų galima tikėtis naudotis gręžinio teikiamu vandeniu?

Tinkamai įrengtas gręžinys gali puikiai tarnauti 50 metų ar net daugiau.

Kada geriausia gręžti gręžinį?

Geriausia gręžti gręžinį dar prieš pradedant kitus statybų darbus sklype. Tuomet jums pavyks daug geriau suplanuoti tiek būsimą statinį, tiek visas inžinerines sistemas, o ir išspręsite vandens poreikį statybų metu. Galiausia, tai niekaip neįtakos jūsų gerbūvio.

Vis dėlto, jei jau pastatai stovi ir gerbūvis sutvarkytas, mes padarysime viską, kad jį išsaugoti ir kuo mažiau pakenkti aplinkai. Jei reikia privažiavimą technikai prie gręžinio padengiame specialiais skydais, kurie apsaugos Jūsų gerbūvį. Taip pat techniką galime įkelti kranu. Klientui pageidaujant galime išardyti ir surinkti tvorą ar išrinkti bei vėl sukloti trinkeles.

Kokie yra atstumų gręžiniui ribojimai?

Jeigu paimto gręžinio vandens kiekis neviršija 10 m3/dieną, gręžinį vartos mažiau kaip 50 žmonių apsauginė zona (režimo juosta), kurioje negali būti jokių pastatų, turi būti ne mažesnė kaip 3 metrai aplink gręžinį.